Viskas apie lubrikantus

seksui


  Jeigu norite, kad sekso žaidimas būtų tobulas, privalote naudoti kokybišką lubrikantą… Dėl sumažėjusio makšties sienelės elastingumo ir drėgnumo lytiniai santykiai tampa skausmingi, nemalonūs. Kai kuriais atvejais lubrikantai yra tiesiog būtini (pvz.: analinio ar sekso duše metu).

  Pasirodo, jog būtent lubrikanto stoka yra dažniausia prezervatyvų plyšimo priežastis. Dažnai, net iš tiesų stipriai seksualiai susijaudinus, natūralios drėgmės tiesiog nepakanka. Lubrikanto dėka intymios akimirkos tampa dar malonesnės, su juo galite paįvairinti seksualinius santykius naujais pojūčiais ar kvapais.

  Tačiau, kai lubrikantų įvairovė tokia didelė, svarbu žinoti, kaip pasirinkti tinkamai. Analiniams, vaginaliniams žaidimams ir skverbimuisi naudojami vandens pagrindu pagaminti lubrikantai, o  kvepiantys naudojami oraliniam seksui. Meilės aktui naudojant prezervatyvą tinkamiausi yra vandens arba/ir silikono pagrindo lubrikantai. Lubrikantai pagal sudėtį skirstomi į : vandens, silikono ir aliejinio pagrindo:

  Vandens pagrindo lubrikantai yra tinkami naudoti visais atvejais. Visiškai nekenkia lateksui, todėl galima naudoti ir su prezervatyvais, ir su silikoniniais žaisliukais.  Šio tipo lubrikantai gerai drėkina, lengvina slydimą,tačiau nesilaiko labai ilgai – gali tekti užtepti pakartotinai. Prailginti veikimą galite po kurio laiko tiesiog sudrėkinus išteptą vietą nedideliu kiekiu vandens.

  Aliejinio pagrindo lubrikantai – tai losjonas, vazelinas, masažo arba vaikiškas aliejus. Paprastai pagaminti iš natūralių produktų, tačiau šie lubrikantai reaguoja su lateksu todėl jų negalima naudoti su prezervatyvais Tokių aliejų sluoksnis padengia vaginą ir tiesiąją žarną, kas gali padidinti infekcijų galimybę. Dažniausiai aliejinio pagrindo lubrikantai naudojami masturbacijai.  Jis taip pat palieka dėmes ir yra sunkiai išvalomas. Šis lubrikantas gali dirginti vaginą, todėl tai nebus pats geriausias pasirinkimas vaginaliniam naudojimui.

  Silikono pagrindo lubrikantai : Jie labai panašūs į vandens pagrindu pagamintus, tačiau yra visiškai nepralaidūs vandeniui, todėl juos sunkiau nuplauti. Jie išsilaiko ilgiau negu vandeniniai, todėl jų nereikia nuolat tepti pakartotinai. Juos galima tepti ant prezervatyvų, diafragmų ir kitokių iš latekso pagamintų apsaugos priemonių, tačiau jie ardys silikoninius sekso žaisliukus. Intymioms akimirkoms vandenyje silikono pagrindo lubrikantas – puikus pasirinkimas, nes vanduo nenuplauna suteikiamos drėgmės.

 Taip pat, lubrikantus galime skirstyti pagal paskirtį ir kokius ypatingus pojūčius jie gali suteikti :

  Oraliniai lubrikantai – tai specialų skonį ir kvapą turintys lubrikantai. Tokie lubrikantai yra ypač geras sprendimas tiems, kuriems oralinio sekso atlikimas nėra malonus dėl juntamo kvapo ar skonio.  Taip pat, lubrikantas tinka ir vaginalinei sueičiai, tačiau dėl jame esančio didesnio glicerino kiekio tokio naudojimo turi vengti tos moterys, kurios skundžiasi padidėjusiu makšties jautrumu.

 Vaginaliniai lubrikantai – tai universaliausi lubrikantai, gali būti naudojami tiek vaginaliniam, tiek ir analiniam seksui. Dažniausiai tokie lubrikantai būna bespalviai, su kvapu arba bekvapiai. Padeda išvengti makšties išsausėjimo ir palengvina slydimą.

   Analiniai lubrikantai -  šiems malonumams galite rinktis specialiai sukurtus lubrikantus – jie yra tarsi storesni, labiau sutepa ir ilgiau išlieka, dažnai turintys savo sudėtyje medžiagų, kurios skirtos atpalaiduoti  raumenis ir sumažinti skausmą analinės sueities metu. Analinio sekso metu lubrikantas yra ypač svarbus – juk natūralus  išangėje nesusidaro apskritai.

  Šildantys ir šaldantys lubrikantai - skirti intymių pojūčių paįvairinimui. Šildantis lubrikantas padidina jautrumą sekso metu, o šaldantis  padeda išvengti pernelyg ankstyvos ejakuliacijos, ją atitolina. Šie lubrikantai  pakeičia temperatūrą, kai pučiate ar trinate pateptą vietą.

 Linkime kuo malonesnių intymių akimirkų!